Dažnai užduodami klausimai

Kas yra betonas?
Betonas tai sudėtingos struktūros kompozicinė medžiaga. Betono struktūros sudėtingumas pasireiškia tuo, kad jį sudaro skirtingo dydžio dalelės - nuo kelių mikronų dydžio cemento dalelių iki kelių centimetrų dydžio užpildų dalelių.
Iš ko susideda betonas?
Tai priklauso nuo reikalaujamų betono fizikinių - mechaninių savybių. Tačiau pagrindiniai komponentai yra: rišamoji medžiaga - cementas, vanduo, smulkus užpildas (smėlis), stambus užpildas bei cheminiai priedai.
Ar betonui gaminti naudojamos medžiagos sertifikuotos?
UAB "Betono Centras" betonus, smėlio betonus, skiedinius gamina parenkant tik kokybiškus komponentus (cementą, inertines medžiagas, vandenį bei cheminius priedus) atitinkančius reikiamus normatyvinius dokumentus bei turinčius CE sertifikatus.
Kuo skiriasi betono markės nuo betono klasės?
Perėmus ES standartus, betonai, smėlio betonai yra klasifikuojami pagal betono klases (pav. C25/30). Betonų klasifikacija pagal markes buvo naudojama Tarybų sąjungos laikais (pav. M350). Dėl betono markių atitikimo betono klasėms susisiekite su mūsų specialistais.
Ką reiškia žymenys C25/30?
Paprastai betonas vertinamas pagal jo atsparumą veikiant gniuždymo jėgai. Raidė nurodo betoną (betonas angl. Concrete), tuo tarpu pirmi du skaitmenys nurodo mažiausią charakteristinį betono gniuždymo stiprį, MPa bandant cilindrinius bandinius, o paskutiniai du skaitmenys - mažiausią charakteristinį betono gniuždymo stiprį, MPa bandant kubinius bandinius. Lietuvoje betono gniuždymo stipris nustatinėjamas bandant kubelius.
Kas yra betono slankumas?
Betono mišinio slankumas, tai pats paprasčiausias ir plačiausiai naudojamas nesukietėjusio betono konsistencijos nustatymo būdas. Šiuo metodu nustatomas kūgio suslūgimas milimetrais, naudojant kūginę formą (Abramso kūgį). Šis metodas netinkamas itin standiems mišiniams, bei itin skystiems mišiniams (pav. savaime sutankėjančiam betono mišiniui). Betono mišinio konsistencijos vertinimas slankumo bandymu yra tikslus, kai slankumas yra nuo 10mm iki 200mm.
Ką reiškia betono slankumas S1, S2, S3, S4?
Pagal slankumą betono mišiniai skirstomi į klases (S1-S4), kurios nurodo betono mišinio suslūgimą. Standžios konsistencijos betono mišinį apibūdina S1 slankumo klasė (nuoslūgis nuo 10 iki 40 mm) ir toks mišinys vežamas transportu be maišymo įrangos. S2 slankumo klasei kūgio nuslūgis yra nuo 50 iki 90 mm ir toks mišinys jau gali būti vežamas automobilinėmis betono maišyklėmis. S3 slankumo klasei kūgio nuoslūgis turi būti nuo 100 iki 150 mm, o S4 - nuo 160 iki 200 mm bei tokie mišiniai tinkami transportuoti betono siurbliais.
Kiek sveria betono kubas (1mx1mx1m)?
Tai priklauso nuo daugelio faktorių, todėl betono mišinio tankis svyruoja nuo 2300kg/m3 iki 2500kg/m3.
Kaip aš galiu būti tikras ar tikrai man pakrovėte reikiamą kiekį betono?
Tariamą betono trūkumą sudaro: Neteisingai paskaičiuotas reikiamas betono tūris, kai faktiniai matmenys viršija projektinius. Betonavimo metu, dėl veikiamo betono svorio susidariusi deformacija, iškraipanti betono klojinius. Nelygus grunto ar betonuojamos apatinės dalies paviršius (taip pat viršutinės dalies). Betonuojant mažagabaritines konstrukcijas susidaro žymiai didesnis kiekis betono atliekų. Siekiant užtikrinti pakankamą betono kiekį: Tiksliai išmatuoti betono klojinius, bei, kad baigti darbus, užsisakyti pakankamą betono kiekį. Dideliems betonavimams dėl galimų nubirėjimų, galimo storio padidėjimo, užsisakyti maždaug 2% didesnį kiekį nei paskaičiuota. Esant dideliems betonavimams, betonavimo pabaigoje, atidžiai pamatuoti betono likutį bei šį kiekį perduoti pardavimų skyriuje dirbantiems vadybininkams.
Ar aš galiu objekte į betoną įdėti vandens?
NE! Neprašykite ar nereikalaukite betonvežių vairuotojų į betoną įdėti vandens, kadangi tokie veiksmai gali turėti skaudžių pasekmių. Tinkamai sumaišytas prekinis betono mišinys turi optimalų vandens kiekį. Informuokite mus jei betono apdirbamumas (konsistencija) nėra toks kokio tikėjotės. Jei mūsų technologai nustatys betono konsistencijos padidinimo būtinybę, apdirbamumą gerinančių cheminių priedų panaudojimas objekte su nedideliu kiekiu vandens - tas veiksnys, kuris yra galimas objekte.
Per kiek laiko turiu sunaudoti gautą betono mišinį?
Rekomenduojama betono mišinį pakloti ir sutankinti per 90 min. nuo jo pagaminimo (priklausomai nuo naudotų cheminių priedų), bet ne vėliau kaip iki cemento rišimosi pradžios (apie 150 min).
Kaip aš galiu nustatyti ar gautas betonas yra kokybiškas?
UAB "Betono Centras" prekinį betono mišinį tiekia tik po nuodugnių laboratorinių bandymų pagal betono mišinį reglamentuojančių Europinių standartų reikalavimus. Kad užtikrinti itin aukštą betono mišinio kokybę, visi gauti komponentai yra nuolat tikrinami. Kiekvieną dieną atliekami betono mišinių bei sukietėjusio betono atitikties bandymai. Prašome atvykti į UAB "Betono Centras" laboratorijas bei įsitikint atliekamais betono tyrimais.
Kokie yra betonvežės matmenys?
Betonvežės yra apytikriai 9m ilgio, 2,5m pločio bei 3,8m aukščio.
Kiek sveria betonvežė?
Tuščios betonvežės svoris yra apytikriai 15 tonų.
Kiek minimaliai galite pakrauti betono mišinio?
UAB "Betono Centras" minimaliai krauna 0,3m3 betono.
Kiek maksimaliai per valandą galite pakrauti betono mišinio?
Tai priklauso nuo miesto, kuriame planuojate betonuoti. Susisiekite su mūsų specialistais ir jie suteiks Jums išsamią informaciją.
Pasakykite kokį betoną man naudoti...?
Skirtingoms konstrukcijoms betonuoti, naudojami skirtingų klasių betonai. Susisiekite su mūsų technologais ir jie Jums pateiks išsamią informaciją.
Kaip reiktų vykdyti betono darbus žiemą?
Betono mišinį geriausia transportuoti automobilinėmis betono maišyklėmis, kad jis neatšaltų. Prieš klojant betono mišinį, nuo klojinių būtina nuvalyti sniegą ir ledą ir juos pašildyti iki teigiamos temperatūros. Būtina betono mišinį pakloti ir sutankinti, kol jis nepradėjo rištis, t.y. ne ilgiau kaip per 90 min. nuo jo pagaminimo. Sutankintas betonas turi būti nedelsiant uždengiamas skydais arba dembliais, kad neprarastų išsiskiriančios šilumos ir būtų užtikrintas betono stiprio augimas. Betono temperatūra pirmas 4 val. neturi nukristi žemiau +0oC, ir negali būti žemesnė už 0oC, kol betonas pasieks 5 N/mm2 stiprį, kad nebijotų peršalimo. Norint pasiekti greitesnį betono stiprio augimą, reikia kietėjantį betoną šildyti (elektra, dujiniais degikliais, šiltu oru) iki 10-15oC temperatūros betono viduje. Betono temperatūros kitimas negali būti didesnis kaip 8oC /val., kad jis neišdžiūtų ir jame neatsirastų plyšių.
Kaip reiktų vykdyti betono darbus vasarą?
Reikia atsižvelgti į aplinkos temperatūros įtaką cemento rišimuisi. Paklotas mišinys turi būti gerai sutankintas visame tūryje, aplink armatūros strypus ir formos kampuose, kad neliktų kavernų ir tuštymių; kai naudojami vibratoriai, vibruojama, kol mišinys visiškai sutankėja; vibruojant vengiama sluoksniavimosi, skysčio ištekėjimo, armatūros padėties pakitimo arba formų pažeidimo; Priežiūrą turi atlikti betono naudotojas. Priežiūros trukmė, atsižvelgiant į betono kietėjimo greitį esamomis sąlygomis turi būti tokia, kad betonas įgytų pakankamą stiprį apsauginiame armatūros sluoksnyje, taptų nelaidus kenksmingiems agentams.
Kas yra betono siurblys?
Betono siurblys tai automobilinis transportas skirtas paduoti betoną į Jums norimą vietą. Betono siurblys sukeltu hidrauliniu slėgiu, vamzdynais betoną paduoda į betonuojamą konstrukciją.
Kiek maksimaliai galite siurbliais paduoti betoną?
UAB "Betono Centras" turi įvairaus dydžio betono siurblių. Didžiausias UAB "Betono Centras" betono siurblys yra 46metrų ilgio, kuris yra didžiausias Lietuvoje.
Koks paprasčiausias būdas betoną transportuoti ir paduoti nedidelėms statybų aikštelėms?
Transportavimas ir padavimas - nedidelėms statybų aikštelėms - visa tai tik viena mašina ir vienas asmuo - PUMI - betono siurblys ir "kriaušė" viename. Šis įrengimas dažniausiai skirtas mažoms, ankštoms statybų aikštelėms, kuriose reikalingas betono kiekis iki 20m³, pigiau, greičiau ir švariau aptarnauti. PUMI yra ekonomiškai naudingas ten, kur dideli automobiliniai betono siurbliai yra per brangūs ir netelpa betono "kriaušės".
Skambinkite
Vilnius
+370 613 50892
Kaunas
+370 656 90440
Klaipėda
+370 686 71956
Šiauliai
+370 682 47829
Mažeikiai
+370 615 45206
Panevėžys
+370 616 24590
Rašykite

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

ISO sertifikatai
Partneriai